KURTYNY POWIETRZNE

Kurtyny powietrze są uzupełnieniem wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji. Otwarte drzwi są przyczyną poważnych strat energii w budynku. Strata ta zależy od różnicy ciśnień i temperatur wewnątrz i na zewnątrz, jak również dodatkowo od siły wiatru wiejącego w kierunku otwartych drzwi. Prawidłowo zamontowana kurtyna powietrzna może zmniejszyć straty energii aż do 90%. Energia kinetyczna powietrza nawiewanego prze kurtynę wytwarza barierę powietrzną, jak wodospad, który zapobiega przepływowi powietrza pomiędzy środowiskami o różnym ciśnieniu i klimacie.

W okresie zimowym ciepłe i lekkie powietrze wewnętrzne oraz zimne i ciężkie powietrze zewnętrzne wytwarzają znaczącą różnicę ciśnień. Kurtyna powietrzna zapobiega przeciągom i napływowi zimnego powietrza, natomiast w okresie letnim sytuacja jest odwrotna. Kurtyny powietrzne są używane do utrzymania gorącego powietrza zewnętrznego na zewnątrz i do utrzymania przyjemnego klimatu wewnątrz klimatyzowanych czy chłodzonych pomieszczeń.

Nagrzewnice służą do nagrzewania powietrza w pomieszczeniu.

W nagrzewnicach elektrycznych grzałki rozgrzewają się, a ciepłe powietrze nawiewane jest do pomieszczenia za pomocą wentylatora dużej wydajności.

Powietrze w nagrzewnicach wodnych podgrzewa się dzięki wymiennikowi aluminiowemu, przez który przepływa gorąca woda. Dzięki wymiennikowi energia cieplna przekazywana jest przez lamele i powietrze uzyskuje podwyższoną temperaturę

Nagrzewnice gazowe to takie, w których źródłem ciepła jest gaz. Nagrzewnice gazowe na propan-butan wytwarzają czyste i ciepłe powietrze. Proces spalania zachodzi w otwartej komorze spalania, powietrze zasysane przez wentylator jest ocieplane a następnie wydmuchiwane z nagrzewnicy. Nie wymagają one kominów, należy jedynie zapewnić dopływ powietrza, aby umożliwić prawidłowe spalanie.

 

NASI PARTNERZY: